Követelmények TBOG3011 Biológia tanítása II. 2023/2024 tanév II. félév

2023/2024 II. félév

1. Mikrotanítás.(órán)
  2. A mikrotanításokat követő megbeszélésen való aktív részvétel. (órán)
  3. A mikrotanítások értékelése során a tanítási óra elemzési szempontjain kívül külön összehasonlítás tárgya a mikrotanításban szereplő fogalmak és összefüggések középiskolában és általános iskolában megjelenő tartalma és tanítása.

4. A mikrotanítás témáját feldolgozó óraterv.(órán)
  5. Az óratervek értékelése a következőképpen történik: A honlapon az eredmények oldalon megjelenő aktuális bíráló (neptun kód) fogja elemezni az órát teljes egészében, ami azt jelenti, hogy az óratervnek már az óratartás előtt meg kell jelenni az aktuális bírálónál. A felkészülés illetve a kiegészítések után kapja meg (vasárnap estig) az aktuális elemző. Ezek után már változtatni nem lehet rajta.

6. A mikrotanítás témáját feldolgozó óravázlat. (órán)
  7. Az „Elméletből gyakorlat” c. munka VIII. - XIV. fejezeteinek feldolgozása (írásban)
  8. A feladat feldolgozása a következőképpen zajlik: A kötelező feladatokat mindenki feldolgozza (XI./1. és XIV./1.), ezeken kívül a honlapon található eredmények lapon személyre szabottan ki van jelölve melyik feladatokat kell elvégezni, és határidőre beküldeni, vagy leadni.
    (Csak megfelelően, szisztematikusan elnevezett anyagokat fogadunk el!)

9. Tetszőlegesen választott témához modell készítése. Kép, vagy videó anyag és részletes leírás a modell működéséről!leadási hatáideje (email cím: metodika@science.unideb.hu)2024. 05. 04.
  10. Elméletből gyakorlat (feladatok) leadási hatáideje 2024. 04. 30.
  11. ZH:2024.05.14.

Megjegyzés:

A gyakorlati jegy kialakítása a 1. 2. 3. 5. 6. 7.8. pontban meghatározottak alapján történik, különös tekintettel a XI./1. és XIV./1. feladatokra, illetve a személyre szabott feladatokra. Az írásbeli munkák portfólióként kerülnek beadásra. A gyakorlati jegy megadásához valamennyi követelményt teljesíteni kell.

Leadandó illetve beküldendő:
  • elektronikus úton a metodika@science.unideb.hu címen - a tárgy mezőben tüntessék fel nevüket évfolyamukat és szakukat (Csak Microsoft Office Word kompatibilis vagy Open Office Writer kompatibilis anyagokat fogadunk el és csak ezen az elektronikus címen).
  • Formája: géppel írott, A/4 lap, 12-es betű, 1,5 sorköz, piros szín nélküli (javítás lehetősége a gyakorlatvezetőnek) és tömörítetlen anyag

Hiányzás:

Hiányozni a félév során kétszer lehet. A második hiányzást, rendkívüli esetben (előre nem látható betegség) a lehető
leghamarabb pótolni kell. Pótolatlan, illetve kettőnél több hiányzás esetén a gyakorlati jegyet nem áll módunkban megadni.