Követelmények Biológia tanítása 2 (TTBME3011_L és TTBMG3011_L) 2023/2024. tanév I. félév

A tárgy oktatója : Revákné dr Markóczi Ibolya csoportvezető egyetemi docens

A feladatok teljesítéséhez a honlapon található módszertani anyagok pontos ismerete szükséges!!!

(óravázlat, óraterv, óraelemzési szempontsor, táblavázlat, táblai rajz, szemléltetés és kísérletezés a biológia órákon, ismeretek ellenőrzésének lehetőségei és módszerei, oktatástechnikai eszközök használata a biológia órákon, mikroszkóp használata a biológia órákon, terepgyakorlaton alkalmazott módszerek, stb…)

A Biológia tanítása II. kurzus Követelménye :
Gyakorlati jegy (TTBMG3011_L - Biológia tanítása II. gyakorlat) és Kollokvium (TTBME3011_L - Biológia tanítása II. előadás)

A Biológia tanítása II. kurzus gyakorlati jegy megszerzéséhez az alábbi követelményeket kell teljesíteni:

1. Készítse el egy szabadon választott téma (tanóra) óravázlatát, (Az Elearnig felületen található és letölthető minta óraterv ill. minta óravázlat segítségével.) (írásban leadni vagy beküldeni) (Csak a nem tanári mesterképzést követően ugyanazon szakmából a középiskolai tanári szakképzettség megszerzésére irányuló képzés esetén)
  2. Mikrotanítás. Egy előre kiadott téma feldolgozása, megadott módszerek alapján, max. 10 perc terjedelemben, mely megtanításra kerül a konzultációs órákon. (mivel csak résztanítási óra, így óraterv vagy óravázlat elkészítése nem szükséges).
  3. (Ez a konzultációs óra feladata és mivel óra bemutatására maximálisan 15 perc áll rendelkezésükre, kérjük, akik a témájukhoz valamilyen technikai eszközt óhajtanak igénybe venni előre jelezzék, a metodika@science.unideb.hu címen illetve ha prezentációt kívánnak használni azt előre elküldeni szíveskedjenek a metodika@science.unideb.hu címre, az alább látható határidőre.)

4. Írásvetítő, táblai rajz, mikroszkóp alkalmazása a biológia órán. Ötletek prezentálása szabadon választott témákban. (Az Elearnig felületen található és letölthető anyag segítségével)(írásban leadni vagy beküldeni)
  5. Az iskolai terepgyakorlatokon alkalmazott ismeretszerzési módszerek bemutatása, minél több könnyen kivitelezhető és ténylegesen megoldható feladat - ötlet összegyűjtése. (írásban leadni vagy beküldeni)

Valamennyi ponthoz tartozó követelmény teljesítése, illetve azok bemutatása és megbeszélése a konzultációs óra feladata.

A Biológia tanítása II. kurzus kollokviumi jegy megszerzéséhez az alábbi követelményeket kell teljesíteni:

A beküldött anyagok illetve a kiadott feladatok (mikrotanítás, stb.) bemutatása, prezentálása egyénenként a konzultációs órán.

Leadandó illetve beküldendő:

• adathordozón (Ökológiai Épület fsz. 05. vagy 02.) szerdai vagy pénteki napokon 0900 és 1200 között
  • VAGY

• nyomtatva az Ökológiai Épület fsz. 5. vagy 2. szobába, szerdai vagy pénteki napokon 0900 és 1200 között
    Terjedelme: maximálisan 4 – 5 oldal (géppel írott, A/4 lap, 12-es betű, 1,5 sorköz)
  • VAGY

• elektronikus úton a metodika@science.unideb.hu címen - a tárgy mezőben tüntessék fel nevüket évfolyamukat és szakukat (Elfogadunk: Microsoft Office kompatibilis vagy Open Office kompatibilis formátumú anyagokat.)

Határidőn túl beérkezett anyagokat nem áll módunkban elfogadni!

Beadási határidők :

• A beadási határidő:
    • Egy óravázlat elkészítése (Segédanyag a honlapon) (csak a 3 félév 90 krediteseknek) (írásban leadni vagy beküldeni)
    • 3. témakör (Segédanyag a honlapon) (írásban leadni vagy beküldeni)
    • 4. témakör (írásban leadni vagy beküldeni)
  • A beadási határidő: .
    • Mikrotanítás. (technikai eszközök jelzése, illetve a prezentációs anyagok beküldése)(leadni vagy beküldeni)
  • A konzultációs órák tervezett időpontjai:
    • első megbeszélés és tájékoztatás és óra - én 1400 -től 1900 - ig (mikrotanítások és a beküldött Biológia tanítása II. feladatok prezentálása)

Minden feladatra és az órai munkára jegyet kapnak, amiről a honlapon értesülhetnek. A gyakorlati jegy kialakítása a részjegyek figyelembevételével történik.