Követelmények Biológia tanítása 3 (TTBMG3013_L) 2023/2024. II. félév

A tárgy oktatója : Revákné dr Markóczi Ibolya

A Biológia tanítása III. kurzus Követelménye : Gyakorlati jegy (TTBMG3013_L Biológia tanítása III. gyakorlat)

A Biológia tanítása III. kurzus gyakorlati jegy megszerzéséhez az alábbi követelményeket kell teljesíteni:

• Egy óraterv elkészítése szabadon választott témában, (Csak azon hallgatók számára, akik nem tanári mesterképzést követően ugyanazon szakmából a középiskolai tanári szakképzettség megszerzésére jelentkeztek) (A honlapon található és letölthető minta óraterv ill. minta óravázlat segítségével.) (írásban leadható ill. beküldhető).
  • Mikrotanítás. Egy előre kiadott téma feldolgozása, megadott módszerek alapján, max. 10 perc terjedelemben, mely megtanításra kerül a konzultációs órákon. (Csak azon hallgatók számára, akik nem tanári mesterképzést követően ugyanazon szakmából a középiskolai tanári szakképzettség megszerzésére jelentkeztek) (mivel csak résztanítási óra, így óraterv vagy óravázlat elkészítése nem szükséges) (Ez a konzultációs óra feladata és mivel óra bemutatására maximálisan 10 perc áll rendelkezésükre, kérjük, akik a témájukhoz valamilyen technikai eszközt óhajtanak igénybe venni előre jelezzék, a metodika@science.unideb.hu címen illetve ha prezentációt kívánnak használni azt előre elküldeni szíveskedjenek a metodika@science.unideb.hu címre az alább látható határidőre.)
  • Projektmódszer elmélete és gyakorlata a biológiatanításban.
    Terjedelme : 2 - 3 oldal elmélet + 1 kidolgozott projekt terve a biológiatanításában
    (géppel írott, A/4 lap, 12-es betű, 1,5 sorköz)(írásban leadható ill. beküldhető)
  • Tévképzetek gyűjtése és elemzése a Gál Béla 10. - 11. – 12. osztályos gimnáziumi biológia tankönyvekből. (írásban leadni vagy beküldeni)

Valamennyi ponthoz tartozó követelmény teljesítése, illetve azok bemutatása és megbeszélése a konzultációs óra feladata.

Leadandó illetve beküldendő:

• adathordozón (Ökológiai Épület fsz. 05. vagy 02.) szerdai vagy pénteki napokon 0900 és 1200 között
  • VAGY

• nyomtatva az Ökológiai Épület fsz. 5. vagy 2. szobába, szerdai vagy pénteki napokon 0900 és 1200 között
    Terjedelme: maximálisan 4 – 5 oldal (géppel írott, A/4 lap, 12-es betű, 1,5 sorköz)
  • VAGY

• elektronikus úton a metodika@science.unideb.hu címen - a tárgy mezőben tüntessék fel nevüket évfolyamukat és szakukat (Elfogadunk: Microsoft Office kompatibilis vagy Open Office kompatibilis formátumú anyagokat.)

Határidőn túl beérkezett anyagokat nem áll módunkban elfogadni!

Beadási határidők :

• A beadási határidő:
    • Mikrotanítás. (Csak azon hallgatók számára, akik nem tanári mesterképzést követően ugyanazon szakmából a középiskolai tanári szakképzettség megszerzésére jelentkeztek) (technikai eszközök jelzése, illetve a prezentációs anyagok beküldése)(leadni vagy beküldeni)
    • Projektmódszer (írásban leadni vagy beküldeni)
    • Tévképzetek gyűjtése és elemzése a Gál Béla 10. - 11. – 12. osztályos gimnáziumi biológia tankönyvekből. (írásban leadható ill. beküldhető)
  • A konzultációs órák tervezett időpontjai:
    • első óra 2022.04.22 - én 1300 -től 1800 - ig (a beküldött feladatok prezentálása)

Minden feladatra és az órai munkára jegyet kapnak, amiről a honlapon értesülhetnek. A gyakorlati jegy kialakítása a részjegyek figyelembevételével történik.