Magunkról

Az egység, mint a Biológiai Tanszékcsoport önálló részlege 1972. július 1-én alakult. Vezetője Dr. Kacsur István egyetemi docens volt, aki a feladatát nyugállományba vonulásáig töltötte be. Ezt követően 1993. július 15-től a részleg vezetésére Dr. Ferenczy Tibor kapott megbízást, majd 1997. szeptember 1-től tanársegédként Revákné Dr. Markóczi Ibolya kapcsolódott be az oktatásba, aki 2003 óta az immár Alkalmazott Ökológia, majd 2011-től az Ökológia Tanszékhez tartozó Biológia és Környezettan Szakmódszertani Csoport vezetőjeként tevékenykedik, docensi beosztásban. A csoport technikusa 1993-tól 2020. februárjáig Tóth Tibor volt, majd 2020. februárjától Septei Fruzsina. A módszertani oktatáshoz kapcsolódik az iskolai tanítási gyakorlat, mely a gyakorló iskolákban és bázis iskolákban folyik.

A csoport oktatási feladatai közé tartozik a biológia- és környezettan tanításának módszertanán kívül a biológia, környezettan és biomérnök BSc és MSc képzés néhány alapkurzusának oktatása is.

A csoport oktatói szerepet vállalnak a Tanárképzők Szövetsége munkájában, mely a hazai tanárképzés helyzetét nyomon követő és alakító szervezet.

Munkatársaink:

Revákné Dr. Markóczi Ibolya